ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

... KLIKNĚTE NA OTÁZKU ...

Jaké jsou velikosti obrazů a ceny ?

Velikosti obrazů nejsou striktně určeny a záleží pouze na Vašich požadavcích a možnostech a to jak prostoru tak financí. Přesto jsou formáty, které jsou oblíbené a jsou požadovány. Výběr a vhodnost formátu je i dána tématem a kompozicí obrazu. Proto je nutné se seznámit s Vašimi požadavky dopředu a zkonzultovat požadovaný obraz po všech stránkách. Pro inspiraci si můžete prohlédnout Galerii.

Pracujete z fotografií ?

Ano. Fotografie jsou nutností pro věrnost požadovaného obrazu. Jelikož nikdo nemá času nazbyt a sedět modelem, případně přijet do studia anebo dovézt "mazlíčka" pro portrétování je pro většinu příliš náročné.

Jaké malujete zvířata (mazlíčky) ?

Oblíbení jsou koně, ale výběr zvířete je pouze na Vás. Malujeme psy, kočky, ale i divoká zvířata. Záleží pouze na kvalitě fotografického podkladu.

Jak můžu provést platbu ?

Všichni klienti mohou zasílat svoje platby prostřednictvím zabezpečené platby přes online rozhraní a to jak kartou tak převodem z účtu na účet. Vše probíhá transparentně.

Dokážete nafotit (zvíře, osobu, dítě, atd.) ?

Aby byla vynaložená práce při malování nebo kreslení produktivní, je potřeba dodat kvalitní fotky. Ty můžete dodat vlastními silami a svým fotografickým přístrojem. Bohužel, jak jsem již odpověděl dříve, nejsem fotograf a pokud potřebuji kvalitní fotky, využívám profesionálů. To radím i já Vám, jelikož fotografie zaslané z mobilních telefonů nejsou to pravé. Většinou lidem nic moc neříká kompozice, perspektiva nebo světelné podmínky. Je nutné pochopit, že většinu zákazníků (případně mazlíčků) neznám osobně a pouze zaslaná fotografie je jediným vizuálním seznámením s nimi.

Dokážete namalovat obraz z více fotografií ? Kolik mám poslat fotografií ?

Ano a je to žádané, jelikož více fotografií dává jasnější představu o portrétovaném a výběru správné kompozice. Další výhodou je, že je možné provést přidání dalšího portrétovaného (osobu, zvířete) pokud ovšem takovou možnost zaslané fotografie umožňují. Nezapomeňte, že kvalita fotky určuje výsledný obraz.

Můžu vidět jak bude obraz vypadat, než začnete malovat ?

Na požádání můžeme zaslat "falešný náhled" předpokládaného díla pro ty co nemají přesnou vizuální představu co by chtěli na obraz. Je nutné vzít na vědomí, že výsledný obraz bude zpracován objednanou technikou (malbou, kresbou) a tím pádem se bude lišit od fotografie. V mnoha případech se odvážíme tvrdit, že kouzlo uměleckého ztvárnění, předčí fotografie co se týká estetického pocitu. Proto vlastně fotografie a ručně malované obrazy a kresby se navzájem doplňují a nesoupeří. Opět inspiraci můžete získat v Galerii.

Můžu vidět svůj obraz než mně ho pošlete ?

Během práce malování, můžeme pořídit fotografie jak se malba vyvíjí, pokud je to žádoucí a vhodné. Před zasláním finálního obrazu zasíláme náhled hotového díla. V této fázi než dojde k zalakování, lze ještě udělat drobné korektury na požádání a považuje-li to zákazník za nutné.

Dodáváte umělecká díla do zahraničí ?

Ano, nebráníme se dodávky do jakékoliv země či státu, kde funguje pošta. Komunikace s klientem probíhá pouze písemnou emailovou formou.

Rámujete namalované obrazy ?

Rámování obrazů je zcela volitelné a záleží pouze na Vašich estetických požadavcích. Momentálně navazujeme kontakty se spolehlivými dodavateli. Bude vytvořena sekce, kde se dozvíte více.

Je možné zakoupit u Vás "Dárkový poukaz" ?

Ano, Dárkové poukazy považujeme za zcela individuální záležitost a podrobnosti najdete v příslušné sekci.

Můžu si u Vás objednat autorské výtisky obrazů ?

Ano. Levná náhrada autorských tisků oproti originálu je určena těm, kteří si nemohou dovolit originál. UPOZORŇUJEME, že tisky nikdy nesmí být použity (tak jako originály) pro reklamní účely. Tisky můžete objednat pouze z nabízených obrazů, které jsou na příslušných stránkách.

Můžu se o Vás dozvědět víc ?

Pokud máte potřebu si se mnou promluvit, můžete tak učinit pomocí kontaktů, které na stránkách najdete anebo se setkat na některé z výstav.

Je možná s Vámi nezávazná konzultace ?

Ano. Samozřejmě za zeptání nic nedáte. Jsem připraven s Vámi zkonzultovat jakýkoliv požadavek a pokud budu moci i poradit nebo pomoci, využijte kontaktních informace a nezávislý pohovor může být uskutečněn.

Mohu obraz využívat komerčně ?

Rozhodně NE. Zájemce o obraz vlastní autorské práva na dodané fotografie, které my plně respektujeme a ihned po dodání z nich vytvořeného obrazu je vymažeme z databáze. Vlastník obrazu, který si obraz objednal má po zaplacení doplatku vlastnické právo, ale nikoli autorské, to nadále zůstává nám. Proto jakékoliv komerční nakládání s autorským obrazem, byť vytvořené na zakázku je zakázáno dle příslušných zákonů o Autorském právu.

Presentujete moji zakázku na svém webu ?

Pro účely ilustračních ukázek našich prací občas využijeme některé zajímavé obrazy pro seznámení se z naší prací. Pokud by si klient nepřál takovou presentaci a vadila by mu, bez váhání ji odstraníme. Je jen nutné zaslat požadavek.