OBJEDNÁVKA OBRAZU

Chcete-li objednat kresbu nebo olejomalbu svých milovaných, psa, kočky, koně, nebo jiného mazlíčka, je tato stránka užitečná pro vaše bezproblémové zpracování objednávky. Objednání kresby je velmi jednoduché a při dodržení níže uvedených doporučení i bezproblémové. Prosím, přečtěte si informace dříve než mě budete kontaktovat. 

AKCE NA OBJEDNÁVKY FORMÁTU 30 X 40 cm/ 1X HLAVA (PASTEL /- KY) 

Papír: Pastelmat® 300g, technika pastel: STABILO CarbOthello, Derwent

ZAKÁZKOVÉ KRESBY NEJEN ZVÍŘAT PODLE FOTOGRAFIE

Celý proces se skládá ze čtyř jednoduchých kroků:

1. Vyberete si formát (velikost) portrétu. Zde
2. Zvolte si techniku (kresba - pastel, tužka, malba - olej). Zde
3. Souhlasíte s podmínkami pro vyhotovení obrazu (záloha a dodací lhůta). Zde
4. Zašlete fotografie požadovaného člověka, zvířete, atd. (přes www.uschovna.cz) na email: info@martinfineart.cz


1. FOTOGRAFIE
Prvním krokem je poslat fotky. Fotografie pro portrét jsou klíčové. Platí pravidlo, že čím lepší budou vaše fotografie, tím lepší bude váš portrét. Spoléhám se na vaše fotografie, aby mě poskytly vše, co potřebuji k vytvoření portrétu. Čím jasnější je vaše fotka, tím věrnější bude podobnost portrétovaného. Nezapomeňte na kompozici.

2. MOBILEM, ZRCADLOVKOU, TABLETEM NEBO FOŤÁKEM?
Většina z nás má jedno nebo druhé, nezřídka minimálně dva druhy přístrojů, kterými se dá udělat velmi hezká fotka. Takže problém není čím, ale jak vyfotit ... Nezapomínejte na ostrost! Rozmazané fotky jsou k ničemu a nelze je použít. Níže máte ukázky dobrých a špatných fotek pro obraz.
Ukázky fotek ZDE

3. ZAŠLETE FOTOGRAFIE
Jakmile jste nafotili dostatek fotografií, můžete nám je zaslat. Pošlete tolik fotek, kolik chcete. Větší množství znamená větší výběr pro kompozici. Po shlédnutí a vašem přání se budeme domlouvat o nejvhodnějším provedení a ztvárnění, včetně doporučené velikosti obrazu.
Poslat fotky přes www.uschovna.cz

4. NEJLEPŠÍ ROZMĚR OBRAZU
Na to není zcela jasná odpověď, jelikož se vždy bere v potaz estetické kvality a účel pro který obraz vzniká. Taky rozhodně neplatí pravidlo, že čím je obraz menší, tím je levnější. Naopak ... menší rozměry dají mnohdy víc práce v detailech než větší. Jsem schopen vytvořit obraz v jakékoliv velikosti.

5. POZADÍ PRO PORTRÉTY
Vedle klasických studiových stylů, které jsou nejoblíbenější a nejvíce dokáží zvýraznit podobnost portrétovaného a to v jedné nebo dvou barvách na pozadí. Pozadí nesmí obsahovat příliš mnoho detailů. Není vhodné  použít přírodní scenérie. Doporučuji volit něco neutrálního a v osvědčených barvách. Pozadí totiž váš obraz může esteticky pozdvihnout a nebo taky zcela zničit.

6. RÁMY - „KABÁTEK PRO OBRAZ“ - DŮLEŽITÝ PRVEK
I když je velmi moderní v dnešní době nerámovat a nechat  obraz "holý", bez rámu, nepovažuji příliš štastným řešením takovéto ukončení. Každý obraz si zasluhuje mít krásný a slušivý kabátek, který bude podtrhovat jeho hodnotu a to nejen estetickou. U pastelů je zarámování nezbytné. Sluší mu pasparta. Rámování standartně neprovádím a nechávám na vás z důvodů možného poškození při dopravě.

7. ZAŘAZENÍ OBJEDNÁVKY A DODÁNÍ OBRAZU

Jakmile máte zaslány fotografie a jsou domluveny nezbytné detaily, jste zařazeni do pořadníku, který se zpracovává dle došlých objednávek. Doba zpracování se liší od média, kterým se obraz zpracovává. Nejdéle trvá olejomalba, ale je sní možné zároveň pracovat na více obrazech najednou, jelikož se vždy čeká na schnutí vrstvy, která byla aktuálně provedena. Delší doba zpracování je i zapříčiněna čekáním na proschnutí obrazu, aby ho bylo možné finálně zalakovat. Ostatní techniky je možné zaslat ihned po dokončení.
Pracuji jak nejrychleji to jde, přesto dodání obrazu může trvat i několik měsíců. Kvalitní obraz chce svůj čas a všem zájemcům garantuji, že se jejím obrazům věnuji s maximální péčí. Po přijetí objednávky je nutno zaplatit zálohu ve výši 50% dle použité techniky. Tato záloha je nevratná (museli jsme přistoupit na tento systém kvůli nepoctivcům...). Po dokončení obrazu a jeho doplatku do celé ceny vám bude obraz zaslán na vaši adresu. Platby je možné zaslat převodem z účtu na účet, nebo platit kartou.  Vše probíhá zabezpečeně a transparentně. 

Pokud jste prostudovali vše nezbytné co je třeba vědět, nic vám nebrání si obrázek objednat. Těším se na vašeho mazlíčka.