VYÚKOVÉ KNIHY PRO KRESBU A MALBU

„POZOR UMĚLCI A ZÁJEMCI, KTEŘÍ SE SNAŽÍTE ZLEPŠIT SVÉ DOVEDNOSTI JAKO MALÍŘI A KRESLÍŘI."

„ZNALOST JE PRVNÍM KROKEM K MISTROVSTVÍ !”


Zde vám nabízím jak tištěné, tak i elektronické knihy se základními informacemi, které musíte znát, ale hlavně konkrétními postupy výtvarných technik, které jsou vytvořeny postupem "krok za krokem", jaký by jste neměli ani na živém kurzu. E-booky a knihy jsou určeny pro všechny věkové generace, takže ať už jste mladý člověk školou povinný a nebo ve zralejším věku, kdy se ke kreslení vracíte, je to jedno. Je totiž určen pro začátečníky, mírně pokročilé, ale i profesionální umělce. Je určen pro všechny kdo tvoří a mají chuť se zlepšovat. 

ZÁKLADY TVORBY  BAREV - MUNSELL  (e-Book)

Základní příručka pro všechny, kteří se chtějí pustit do malby a nemají čas anebo chuť o hloubkové studium. Díky eBooku získáte solidní základ pro vše co se týká míchání barev. Zjistíte, že to ani není nijak složité. Ebook je vhodný pro všechny co "bojují" s barvami. Pochopením principu na co se u barev zaměřit, bude Vaše paleta hýřit Vámi namíchanými barvami zcela jinak než doposud.
Ebook obsahuje barevný vzorník Munsell Color, který si můžete vytisknout a používat jako pomůcku pro míchání barev. 

ZÁKLADY PORTRÉTOVÁNÍ 2 (e-Book)

Tento díl vás posune zase o další kus vaši umělecké zručnosti a podíváme se opět krok po kroku, jak kreslit perem, ale před tím si můžete ještě detailně procvičit jednotlivé a důležité prvky obličeje. Včetně konstrukce hlavy. Po tužce je to další jednoduché, pohodlné médium, u které nepotřebujete žádné speciální vybavení. Potřebujete tužku, pero, křídu (nebo pastel), vodové barvy a papír. Samozřejmostí je taky chuť tvořit, to snad ani není nutné zmiňovat.Na dalších stránkách se dozvíte opět jen ty nejzákladnější a nejdůležitější informace, které potřebujete znát pro váš rychlý start a úspěšné dokončení. Budu vám nápomocen jak slovem tak konkrétními ukázkami vznikajících portrétů.

ZÁKLADY PORTRÉTOVÁNÍ 1 (e-Book)

Základní příručka ze tří dalších pro všechny, kteří se chtějí pustit do kreslení portrétů a nemají čas anebo chuť o hloubkové studium. Tento první díl se zabývá základním nástrojem všech umělců - tužkou. Jak nakreslit proporce správně a nedělat zbytečné chyby ? Nechte se vést krok po kroku ukázkami konkrétního portrétu. Stačí se jen dívat a překreslovat podle názorného postupu. Ebook je vhodný pro všechny začínající i pokročilejší umělce. Na ukázce kresby podle fotografie, krok za krokem pochopíte nejen výstavbu a přenos z fotografie, ale naučíte se hlavně jak vašim dílům vdechnout život pomocí stínování, které je alfa a omegou špičkového portrétu.

PORTRÉT A HLAVA

Tajemství kresby jsou ojedinělé knihy, které vyčerpávajícím způsobem vysvětlují praktické principy, vedoucí k úspěšné kresbě. Kniha Portrét a hlava je první z knižní řady a navádí výtvarníka, jak proniknout do tajů tělesných proporcí hlavy, jejich změn v perspektivě, věku i rozdílu etnik. To za pomoci detailně přesných a názorných kreseb, které zabírají většinu knihy. Autor krok po kroku rozebírá jak obecné principy kresby celé hlavy, tak jednotlivé detaily, jejich stavbu a souvislosti mezi nimi - oči, nos, uši, ústa, vlasy, vousy a jejich vzájemné vztahy a postavení – samozřejmě zvlášť jak pro děti, ženy, tak i muže. Součástí jsou názorné ukázky jednotlivých návodů a postupů výstavby kresby krok za krokem.