„KDYŽ UŽ ČLOVĚK JEDNOU JE, TAK MÁ KOUKAT ABY BYL.
A KDYŽ KOUKÁ, ABY BYL A JE, TAK MÁ BÝT TO, CO JE A NEMÁ BÝT TO, CO NENÍ,
JAK TOMU V MNOHA PŘÍPADECH JE.“
Jan Werich

KDO JSEM ...

JSEM ILUSTRÁTOR, MALÍŘ A SPISOVATEL SAMO-VZDĚLÁVACÍCH KNIH O RŮZNÝCH VÝTVARNÝCH TECHNIKÁCH. VYDAL JSEM JIŽ JEDNU AUTORSKOU TIŠTĚNOU KNIHU A NĚKOLIK EBOOKŮ. POMOHL JSEM NA SVĚT I NĚKOLIKA DALŠÍM AUTORŮM , KTERÝM JSEM KNIHY NEJEN ILUSTROVAL, ALE I NASÁZEL A NAFORMÁTOVAL. VEDU SOUKROMOU VÝUKU ZÁJEMCŮ A MLADÝCH ADEPTŮ HLÁSÍCÍ SE NA UMĚLECKÉ ŠKOLY, PŘÍPRAVKOU NA TALENTOVÉ ZKOUŠKY. OSTATNÍM PŘEDÁVÁM NEZBYTNÉ ZÁKLADY A VEDU JE K ÚSPĚŠNÝM KRESBÁM A MALBÁM, TAK, ABY MOHLI SAMOSTATNĚ TVOŘIT. PRAKTIKOVÁNÍ UMĚNÍ NA ZÁKLADECH STARÝCH MISTRŮ, ALE I IMPRESIONISMU JE MÁ VELIKÁ LÁSKA.

POPIS TVORBY:

ČLEN SDRUŽENÍ VÝTVARNÍKŮ ČR. VE SVÉ TVORBĚ SE ZAMĚŘUJE PŘEDEVŠÍM NA OBLAST FIGURÁLNÍ TVORBY JAK LIDSKÉ POSTAVY A PORTRÉTŮ, TAK I ZVÍŘAT, ALE V KONTEXTU S TECHNIKAMI VÝTVARNÝCH PROSTŘEDKŮ. SNAHA VYTVÁŘET OBRAZY A ILUSTRACE, KTERÉ JSOU NEJEN REALISTICKÉ, ALE I UMĚLECKY HODNOTNÉ.

ZACHYCENÍ PRCHAVOSTI OKAMŽIKU A VYSTIHNOUT PODSTATU DUŠE ZOBRAZOVANÉHO SPOLU S POUŽITÝMI TECHNIKAMI STARÝCH MISTRŮ INOVOVANÝCH DO SOUČASNÝCH POSTUPŮ, JE HLAVNÍM CÍLEM JEHO OBRAZŮ. OBLÍBENOU TECHNIKOU ŠEROSVITU (tenebrismus) SE SNAŽÍ VYPRÁVĚT UKRYTÝ PŘÍBĚH ZAKÓDOVANÝ DO OBRAZU.

DALŠÍ AKTIVITY SE TÝKÁJÍ TVORBY SAMOVZDĚLÁVACÍCH KNIH, KTERÉ JSOU URČENY PRO ZAČÍNAJÍCÍ UMĚLCE. TVORBA KNIH VČETNĚ SAZBY JAK SVÝCH, TAK CIZÍCH DOPLŇUJE VLASTNÍMI ILUSTRACEMI, VĚTŠINOU VE FORMĚ PEROKRESEB NEBO DIGITÁLNÍ MALBY. MÁ VLASTNÍ NAKLADATELSTVÍ BOOKARTPUBLISHING.

SOUKROMÉ STUDIUM ABSOVOVAL U BOŘKA ZEMANA NA FAKULTĚ MULTIMEDIÁLNÍCH KOMUNIKACÍ UNIVERZITY TOMÁŠE BATI VE ZLÍNĚ. ÚČASTNÍ SE JAK SPOLEČNÝCH, TAK I SOUKROMÝCH VÝSTAV.

VLASTNÍ  TYTO DALŠÍ WEBY: